Pompy Ciepła

Pompy ciepła to niskie koszty ogrzewania 
Pompa ciepła wykorzystuje ogromne ilości energii cieplnej, które utrzymują się w naturalnych pokładach np. w ziemii, powietrzu, wodzie. Źródła te z racji niskiej temperatury nie nadają się do bezpośredniego wykorzystania. Dzięki jednak odpowiedniej konstrukcji pompy ciepła  możliwe jest pozyskanie i wykorzystanie tej energii w sposób ekonomicznie opłacalny.
Instalacja grzewcza, to obok kanalizacji czy bieżącej wody, najbardziej niezbędny element naszego domu. Już na etapie projektu pojawia się problem, co będzie najlepszym źródłem ciepła na potrzeby CO i do ogrzania wody użytkowej (CWU). Rozwiązanie oparte na zastosowaniu pompy ciepła zapewnia bardzo niskie koszty eksploatacyjne.
Węzeł grzewczy oparty o pompę ciepła to mechanizm, którego podstawowym zadaniem jest "transport" ciepła o niższej temperaturze, do miejsca o wyższej temperaturze. Ten ciekawy proces jest możliwy, dzięki odpowiedniej konstrukcji pompy, która jest zaopatrzona w sprężarkę. Pompa ciepła kondensuje otrzymaną energię cieplną np. z powietrza czy z gleby, by oddać ciepło do wnętrza pomieszczeń. Aby pompa mogła zadziałać, jedyne, czego potrzebuje, to prąd. Eliminuje to konieczność podłączania do domu instalacji gazowej czy innego źródła paliwa stałego czy ciekłego. 
Podstawowym kryterium jakości pompy jest współczynnik efektywności pompy ciepła COP, który obliczamy dzieląc moc grzewczą pompy przez moc pobraną z sieci elektrycznej. COP = moc grzewcza /moc pochodząca z energii elektrycznej. Średnio COP dla pomp ciepła mieści się w zakresie 3-4,5. Pokazuje to jakie możemy uzyskać oszczędności na ogrzewaniu – np. przy poborze mocy elektrycznej 2,5kW uzyskamy średnio 10 kW mocy grzewczej.
Pompa ciepła może również (przy odwróceniu obiegu „transportu” ciepła)  latem ochładzać pomieszczenia. 
Najlepszym ekonomicznie rozwiązaniem jest zasilanieie pompy ciepła energią elektryczną uzyskaną z własnej instalacji fotowoltaicznej. Uniezależnia to nas praktycznie od Zakładu Energetycznego, a co najważniejsze od płacenia rachunków za energię elektryczną i za ogrzewanie domu. 

Kontakt

Netotech

Telefony

  • 022 353-55-81
  • 505-727-778

e'mail : biuro@netotech.pl

Zapraszamy na promocje do naszego sklepu sklep.netotech.pl